POMOČ OBČANOM V PRIMERU OKUŽBE S KORONAVIRUSOM

V kolikor se soočate z okužbo s COVID-19 in ste v samoizolaciji, ali pa vam je bila odrejena karantena, in potrebujete živila, zdravila, zaščitna sredstva ali karkoli drugega, nas lahko kadarkoli pokličete na telefonski številki 040 311 166 in 040 374 047 ali pišete na el. naslov: cz@rogatec.si

Napotki kako naj poteka samoizolacija https://www.youtube.com/watch?v=hx7XsqxB1oM&feature=youtu.be

Civilna zaščita Občine Rogatec

Civilna zaščita občine Rogatec je sprejela ponudbo Slovenske matice, ki je v duhu solidarnosti zagotovila 100 brezplačnih knjig za občane Občine Rogatec, z željo, da ljudi nagovori, naj se v trenutnih razmerah zadržujejo doma.

Nekaj teh knjig je bilo s pomočjo zdravstvene delavke, prostovoljke, že razdeljenih, nekaj jih bodo prejeli starejši ob dostavi toplega obroka, preostale pa bodo razdeljene glede na potrebe in želje, ki nam jih lahko sporočite na elektronski naslov cz@rogatec.si ali na tel. št. 041 296 858 (Maja Kampoš Čuček).

Glede na to, da bomo te praznične dni preživeli v ozkem družinskem krogu, nekateri celo sami, vas, pozivamo, da se nam oglasite in vam s kakšno knjigo vendarle skrajšamo ta čas, pa tudi prihodnje dni, ko bo treba zaradi tega, da ostanemo zdravi, še ostati doma.

Spoštovane občanke in občani!

Smo v času velikonočnega praznovanja. Letošnje praznovanje je povezano s pogoji, ki jih narekuje trenutni čas, čas številnih omejitev, a vendar naj vam velikonočni prazniki vlijejo poguma in vere, da bo kmalu bolje, ko se bomo lahko ponovno srečevali in praznovali s svojimi najdražjimi.

Želim vam blagoslovljene in vesele velikonočne praznike. Ostanite zdravi!

Martin Mikolič, župan

Zaradi dodatnega varstva ranljivih skupin je vlada sprejela spremembo Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 47/20), v skladu s katero smejo med 8. in 10. uro ter zadnjo uro odprtja trgovin nakupovati samo ranljive skupine (na primer invalidi, starejši od 65 let, nosečnice). Starejši od 65 let lahko opravijo nakup samo v tem času.

Potrošniki, starejši od 65 let, bodo morali od danes dalje ob vhodu v trgovino svojo starost dokazovati z osebno izkaznico ali drugo ustrezno listino.

Spoštovane občanke in občani,

ker smo v zadnjih dneh uspeli pridobiti večje število medicinskih mask, smo s pomočjo prostovoljcev že zapakirali in delno tudi razdelili (v Krajevni skupnosti Rogatec) pakete treh mask za vsako gospodinjstvo.

V Krajevnih skupnostih Donačka Gora in Dobovec pri Rogatcu jih boste prejeli danes, s Pošto Slovenije.