Defibrilator v Rogatcu

Objavljeno: 26. marca 2014

Lokacija: športna dvorana Rogatec

Avtomatski eksterni defibrilator (AED) je prenosna elektronska naprava, ki je sposobna zaznati zastoj srca pri človeku. S pomočjo električnega sunka lahko srce ponovno požene in s tem reši življenje. Sestavljen je iz ohišja z baterijo, iz katerega izhajata dve nalepki – elektrodi. Odvisno od modela lahko na ohišju najdemo največ 2 gumba (za vklop in proženje električnega sunka), zvočnik (preko katerega nam aparat daje glasovna navodila v slovenskem jeziku) ter pri nekaterih ekran, kjer se navodila tudi izpišejo.

V primeru nenadnega srčnega zastoja ali druge nesreče je dobro vedeti kje so v naši okolici najbližji defibrilatorji. Prek android aplikacije iHELP lahko vedno preverite kje so nameščeni defibrilatorji ali pa preverite koliko ste v danem trenutku oddaljeni od služb nujne medicinske pomoči, gasilcev ali policistov. Naložite brezplačno android aplikacijo tukaj >>