KONTAKTI ZA POMOČ OBČANOM V ČASU EPIDEMIJE TER OSTALE INFORMACIJE

Objavljeno: 23. oktobra 2020

Štab Civilne zaščite občine Rogatec je za pomoč občankam in občanom dosegljiv na tel. št. 040 311 166 (Milan Galun, poveljnik Civilne zaščite) in tel. št. 040 374 047 (Vili Bukšek, namestnik poveljnika Civilne zaščite) ter el. naslovu: cz@rogatec.si.

Varstvo otrok staršev, ki nujno potrebujejo varstvo, je v občini Rogatec zagotovljeno.

Higienska priporočila NIJZ za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2  ter ostale ključne informacije glede koronavirusa so dostopne na tej povezavi.

V pomoč prebivalcem pri iskanju zanesljivih informacij v zvezi s koronavirusom je Vlada RS ponovno vzpostavila klicni center, dosegljivi so od ponedeljka do petka, med 8. in 16. uro, na brezplačni telefonski številki 080 14 04.

Za vprašanja, povezana z določbami in interpretacijo Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 se lahko obrnete na Ministrstvo za notranje zadeve RS, in sicer preko elektronskega naslova dpdvn.mnz@gov.si

Predlagamo,  da aktualne informacije o ukrepih in omejitvah pri zbiranju in gibanju ljudi spremljate na strani ministrstva Omejitve zbiranja in gibanja.