MED PRAZNIKI OSTANIMO DOMA

Objavljeno: 30. oktobra 2020

Pred nami sta dva praznična dneva, DAN REFORMACIJE in DAN SPOMINA NA MRTVE. Običajno te dni obiskujemo grobove in sorodnike.

Letos bo praznični vikend zaradi razglašene epidemije moral potekati drugače.

Vse občane pozivamo, da letošnja praznika preživite doma in ne obiskujete grobov. Letos verskih obredov na pokopališču ne bo. 

V krogu družine se spominjajmo tistih, ki niso več med nami, umrlih svojcev, prijateljev in vseh, ki so zaznamovali naša življenja. Ozrimo se naokoli in pomagajmo ljudem v stiski. Mnogim bo veliko pomenil skromen telefonski klic in besede spodbude.

Trenutni položaj je preizkus za celotno skupnost, a prepričani smo, da v svoji občini znamo in zmoremo stopiti skupaj, ko je to najbolj potrebno. Z upoštevanjem veljavnih ukrepov, higieno rok in kašlja, ohranjanjem distance in nošnjo mask bomo iz trenutnega položaja izšli kot zmagovalci.

Želimo vam mirne praznične dni in vam iskreno čestitamo ob dnevu reformacije!

 

Ostanimo doma, ostanimo zdravi!

 

ŽUPAN IN PODŽUPANJA TER UPRAVA OBČINE ROGATEC