Napovednik dogodkov in prireditev JULIJ

Objavljeno: 1. julija 2014

Kako se reče prav: sirova potica, zavihanka, zafrkjača…?
No, če bi iskali odgovor med našimi gospodinjami, ki jo znajo pripraviti, bi lahko nastal pravi prepir »za oslovo senco«. Bolj pomembno je bistvo, da gre pač za nadvse okusno krušno pecivo, značilno za celotno Obsotelje in Kozjansko.

V četrtek, 17. julija ob 15.00 uri vas vabimo v Muzej na prostem Rogatec na delavnico, kjer nam bo mojstrica peke Anica Krušič prikazala pripravo in peko te kulinarične posebnosti – sirove potice, kot jo imenujemo v Rogatcu in okoliških vaseh.

Hkrati vas vabimo, da se nam, ali pri peki ali le degustaciji, pridružite tudi v soboto, 19. julija ob 17.00 uri na prireditvi Likof na taberhi, ko bomo organizirali ocenjevanje te jedi in najbolj okusno in avtentično tudi nagradili.

Za sodelovanje pri pripravi in peki na sobotni prireditvi
prosimo za prijave po tel. 03 818 62 02 ali 040 74 80 10.

Kaj se bo dogajalo v juliju si oglejte v Napovedniku dogodkov in prireditev