Obvestilo glede pohodov na Donačko goro

Objavljeno: 7. aprila 2020

 

Zaradi preprečitve širjenja okužb s koronavirusom vas na podlagi Odloka Vlade RS o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin pozivamo, da predpisane ukrepe upoštevate in spodaj navedenih pohodnih poti na Donačko goro do nadaljnjega ne uporabljate.

Nekatere pohodne poti do vrha Donačke gore potekajo namreč tudi izven območja občine Rogatec, širina pohodnih poti ne omogoča izogibanja pohodnikov upoštevajoč predpisano varno razdaljo, na oziroma ob poteh pa so tudi posamezni elementi, kot so jeklenice in varovala, klop ipd., ki so predmet dotikanja pohodnikov.

Takšni sta dve najbolj frekventni pohodni poti, in sicer:

  • z izhodiščem pri Rudijevem domu, ki vodi proti vrhu Donačke gore,
  • z izhodiščem pri cerkvi Sv. Donata, ki vodi okrog Donačke gore ter po njenem južnem spodnjem pobočju okrog gore in na vrh preko tretjega vrha (jeklenice in varovala).

 

Obvestila pohodnikom, sta zaradi navedenega, objavili tudi Občina Majšperk in Občina Žetale.

 

Hvala za razumevanje.

 

Občinska uprava Občine Rogatec