Obvestilo o omejenem poslovanju Občinske uprave Občine Rogatec

Objavljeno: 30. marca 2021

Na podlagi dne 28.3.2021 sprejetih sklepov Vlade RS za zajezitev tretjega vala epidemije COVID-19, Občinska uprava Občine Rogatec, od 1.4.2021 do vključno 9.4.2021, posluje oz. komunicira z občani oz. s strankami le preko telefona in el. pošte:

V navedenem obdobju plačilo položnic brez provizije na občinski blagajni ne bo mogoče.

 

Občani naj upoštevajo navodila in priporočila NIJZ. Vsi skupaj bomo zoper širjenje virusa pripomogli tudi z doslednim upoštevanjem preventivnih ukrepov. Kot navaja NIJZ, je pri preprečevanju okužbe z virusom SARS – CoV-2, tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe:

  • izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni
  • ne dotikamo se oči, nosu in ust
  • v primeru, da zbolimo, ostanemo doma
  • upoštevamo pravila higiene kašlja
  • redno si umivamo roke z milom in vodo
  • v primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabljamo namensko razkužilo za roke
  • splošna uporaba zaščitnih mask
  • v času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi
  • poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov