Obvestilo o pričetku zbiranja vlog oškodovancev zaradi posledic suše v letu 2013

Objavljeno: 19. septembra 2013

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Obvestilo o pričetku zbiranja vlog oškodovancev zaradi posledic suše v letu 2013

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Občina Rogatec obvešča kmetovalce, da je  pričela z zbiranjem vlog oškodovancev zaradi posledic suše v letu 2013. Obrazec za prijavo škode zaradi suše (obrazec 2) je možno oddati na sedežu občine od srede, 18.septembra do ponedeljka, 23.septembra 2013. Oškodovanci morajo s sabo prinesti kopijo zbirne vloge subvencij za leto 2013 in ob prijavi imeti najmanj 1 ha primerljivih kmetijskih površin, za kar se šteje:

  • 1 ha njiv ali vrtov ali
  • 2 ha travnikov ali ekstenzivnih sadovnjakov ali
  • 4 pašnikov ali
  • 0,25 plantažnih sadovnjakov, vinogradov ali hmeljišč
  • 0,2 ha drevesnic, trsnic in matičnih hmeljišč ali
  • 8 ha gozdov ali
  • 5 ha gozdnih plantaž ali
  • 6 ha barjanskih travnikov ali drugih površin.

Oškodovanec lahko prijavi samo kulture, ki so poškodovane nad 30 %.

OBRAZEC [MS Word][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]