PREPOVED GIBANJA IN ZBIRANJA LJUDI NA JAVNIH KRAJIH IN POVRŠINAH

Objavljeno: 20. marca 2020

Od polnoči velja prepoved gibanja in zbiranja ljudi na javnih krajih in površinah ter prepoved dostopa na javna mesta in površine.

 

Izjeme, ki veljajo za posameznike, so pot v službo in nazaj, gospodarska, kmetijska in gozdarska dejavnost, pot v lekarno, v bolnišnico, do najbližje trgovine, na banko, pošto in ostali predpisani primeri, ki so zajeti v 3. členu odloka – ODLOK o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji

 

Gibanje,  dostop  in  zadrževanje  na  javnem  kraju  se  v okviru predpisanih izjem dovoljuje ožjim družinskim članom ali članom skupnega gospodinjstva, če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin.

 

Kazni za kršitelje znašajo do 400 evrov.

 

OSTANITE DOMA!!!