»Vse kar morate vedeti o poslovnih in osebnih financah« – brezplačen seminar

Objavljeno: 12. marca 2019

Brezplačen dogodek bo potekal v četrtek, 14.3.2019 s pričetkom ob 9.00 uri v Mrežnem podjetniškem inkubatorju Vrelec d.o.o., Prvomajska ulica 35, Rogaška Slatina (1. nadstropje, sejna soba)

PROGRAM

1. del: Poslovne finance (Irena Linasi Rogač)

+ Kaj moramo vedeti o »branju bilanc« oz. branju in analiziranju letnih
+ poročil Branje bilanc za neračunovodje – na poljuden način vam bomo
+ predstavili osnovna računovodska izkaza – bilanco stanja in izkaz
+ poslovnega izida Osnovnih 10 kazalnikov, ki jih mora poznati vsak direktor, manager in prodajnik in uporabljati pri sklepanju poslov Kaj nam o drugih podjetjih razkrijejo njihovi računovodski izkazi?

Kako do investicijskega kapitala?
* Kaj moramo pri bilanci urediti preden pričnemo z iskanjem virov financiranja?
* 5 najpogostejših napak pri pripravi investicijskega načrta
* Kdaj po kredit na banko, kdaj poiskati druge vire in kako?
* Alternativni viri financiranja, slovenski in mednarodni.
* Kako se zavarovati v primeru financiranja podjetja?
* Kako zavarovati osebno premoženje?

2. del: Osebne finance (Peter Kopinšek)

* Kaj moramo vedeti o osnovnih načelih vlaganja, da v življenju ustvarimo več premoženja kot dolgov ter uspešno prestanemo življenjske »stres teste«?
* Pasti pri ustvarjanju in ohranjanju premoženja.
* Aktualni finančni dogodki, ki imajo vpliv na osebne in poslovne finance
* Kaj je zlati standard? Kaj je Good delivery standard?
* Zakaj ima vsak uspešen podjetnik del premoženja kot naložbe v zlato?
* Kaj moramo vedeti o vlaganju v zlato, srebro, platino in paladij pred nakupom?
* Prednosti in slabosti naložb v plemenite kovine
* Davčni vidiki naložb v plemenite kovine (zlato je edina naložba pri kateri ni davka)
* 3 najpogostejše napake pri vlaganju v plemenite kovine
* Kako urediti hrambo?

Brezplačni strateški finančni 1-urni posvet po seminarju

Ker se zavedamo, da na vsa vaša individualna vprašanja na seminarju ne moremo podati odgovorov kot tudi zaradi občutljivosti tematike in varovanja zasebnosti, vam je po seminarju na voljo brezplačni strateški finančni posvet o vaših poslovnih ali osebnih financah.
Prijava na brezplačen seminar (mailto:recepcija@inkubator-rs.si)
Predavatelj:
* Irena Linasi Rogač

Irena je mednarodna finančna svetovalka z več kot 20 letnimi izkušnjami. V svoji karieri je svetovala več kot 500 uspešnim slovenskim in mednarodnim podjetnikom in managerjem in jim pomagala do strateških stikov in investicijskega kapitala tako doma v Sloveniji kot tujini. Deluje v 8 državah EU in sveta. Več podjetjem doma in v tujini je pomagala do investicijskega kapitala v skupni vrednosti več kot 20 mio EUR ter strankam do naložb v plemenite kovine v skupni vrednosti več kot 100 mio EUR. Karierno pot je pričela kot računovodja z lastnim računovodskim servisom ter jo nadaljevala kot svetovalka za naložbe v plemenite kovine (zlato, srebro, platina, paladij). V svoji bogati svetovalni karieri je pomagala več kot 2.000 posameznikom ustvariti več premoženja kot dolgov. Veliko predava o investicijah in vlaganjih v plemenite kovine ter deluje tudi kot ocenjevalka za investicije v start up podjetja.
* Peter Kopinšek

Peter je finančni svetovalec, specializiran za naložbe v plemenite kovine (zlato, srebro, platina, paladij) z več kot 13 letnimi izkušnjami. V svoji svetovalni karieri je svetoval že več kot 1.500 posameznikom in podjetnikom kako upravljati osebne finance, kako izbrati prave naložbe glede na potrebe in življenjsko situacijo in cilje. Predava in svetuje zlasti o vlaganju v plemenite kovine (zlato, srebro, platina, paladij), ki ponovno postajajo varen pristan za ohranjanje vrednosti premoženja, tako kot so že celotno zgodovino.

Predviden zaključek dogodka: ob 12.00 uri

Ker je število mest omejeno, zbiramo prijave udeležencev najkasneje do torka, 12.3.2019!

Kontaktna oseba ga. Katja Kolarič: 03 620 26 00, recepcija@inkubator-rs.si (mailto:recepcija@inkubator-rs.si)

Vljudno vabljeni mladi podjetniki, mladi podjetniki s potencialom za rast in razvoj, podjetniki s potencialom za globalno rast in internacionalizacijo.
Prijava na brezplačen seminar (mailto:recepcija@inkubator-rs.si)

============================================================

MPI Vrelec d.o.o.