Zbiranje pomoči za begunce – Območno združenje Rdeči križ in župnijska Karitas Šmarje pri Jelšah

Objavljeno: 22. septembra 2015

Ker lahko v naslednjih dneh v Sloveniji pričakujemo nov val beguncev, materialno pomoč zanje zbirajo tudi v Občini Šmarje pri Jelšah.

OBMOČNO ZDRUŽENJE RDEČI KRIŽ ŠMARJE PRI JELŠAH

Občane  pozivajo, da v času uradnih ur (ponedeljek, torek, četrtek od 7.00 do 15.00, sreda od 7.00 do 16.00 in v petek od 7.00 do 14.00)  na sedež Območnega združenja Šmarje pri Jelšah, na Celjsko cesto 6 prinesejo konzervirano hrano (brez svinjskega mesa), pitno vodo (izključno v plastenkah, najbolje pollitrskih), higienske pripomočke (milo, zobna pasta, zobne ščetke, brisače, higienske vložke, plenice za otroke, vlažilne robčke), odeje, manjše šotore, spalne vreče in ležalne podloge. Oblačil in obutve trenutno ne zbiramo.  

ŽUPNIJSKA KARITAS ŠMARJE PRI JELŠAH

 Karitas nas vabi k zbiranju materialne pomoči za begunce. Zbirajo: odeje, spalne vreče in ležalne podloge; higienske pripomočke, pitno vodo – izključno plastenke, živila, ki ne porebujejo hlajenja in toplotne obdelave, topla oblačila, trenerke, spodnje perilo. To lahko oddate v sredo, 9.9.2015 od 17. do 18. ure, v prostorih župnijske Karitas.