Zbiranje pomoči za poplavljence – obvestilo Rdečega križa Slovenije – Območno združenje Šmarje pri Jelšah

Objavljeno: 22. maja 2014

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Šmarje pri Jelšah in občina Rogaška Slatina organizirata zbiranje materialne pomoči za poplavljence v Bosni in Hercegovini, Srbiji in na Hrvaškem. Zbirni center bo v nekdanji stavbi  Elektra Celje, na  Celjski cesti 30 v Rogaški Slatini (ob krožišču), kjer vas bodo sprejeli prostovoljci Rdečega križa. Center bo odprt od (danes) torka, 20. maja, do petka, 23. maja 2014, vse dni  od 18.00 do 19.30.

Oškodovani v poplavah najbolj potrebujejo: spalne vreče, zložljive postelje, odeje, ležalne podloge,  posteljnino, gumijaste škornje, plenice, higienske potrebščine, trenirke, poletne majice, novo spodnje perilo, žepne svetilke, sveče, ustekleničeno vodo in konzervirana živila z rokom trajanja še najmanj pol leta.

Ne prinašajte zimskih in drugih težkih oblačil, saj  vsi, ki so ostali brez strehe nad glavo, trenutno najbolj potrebujejo hrano, suho ležišče in osnovne higienske pogoje!